تبلیغات
خاطرات من از سفر به اروپا - سفر پنجم به پاریس و شرکت در کنسرت GipsyKings قسمت سوم 2015
ادامه قسمت دوم .....سپری کردن یکماه تا زمان صدور ویزا یه خوبی داشت یه بدی ، خوبیش این بود که با توجه به اطمینان کامل از صدور ویزا میتونستم برنامه های دقیقتری برای بازدیدهام داشته باشم ، حتی میتونم برم کشورهای دیگه رو هم ببینم ! !
و بدیش این بود که ممکن بود تو این مدت  اتفاقات سیاسی بیافته و کلا صدور ویزا منتفی بشه ! ! ! ...به هرحال در این مدت زیاد  به این شهر و اون شهر فکر کردم  تقریبا اکثر جاهای تاپ اروپا را دیده بودم دیگه گل سر سبد شون پاریس بود که این دفعه پنجم بود میرفتم رو این حساب تصمیم گرفتم برلین را هم در برنامه هام جا بدم پس یک هفته اول را برای برلین و هفته دوم را برای پاریس برنامه ریزی کردم و  به طبع باید اطلاعات توریستی در مورد برلین جمع میکردم که متاسفانه وبلاگهای ایرانی خیلی اطلاعات کاملی نداشتند و فقط تیتر وار به چند جای اصلی برلین اشاره کرده بودن در نتیجه از وبسایتهای خارجی و به هر روشی که میشد سرچ کنی اطلاعات جمع کردم ، آدرس تمام جاهای دیدنی را با  مسیر ها شون از روی گوگل مپ پیدا کردم ، ایستگاههای مترو و نقشه های مترو  و همه و همه اون چیزاییکه لازم بود را جمع کردم که در این سفرنامه در اختیار دوستان قرار خواهم داد .چون که مطمئن بودم ویزام صادر میشه ، هتل در برلین و پاریس  را از سایت بریم سفر ( آژانس شهرزاد ) وبا قیمت بسیار مناسب رزرو کردم  بلیت ازشهر ( بوق ! )   به برلین و برلین به پاریس  را هم از سایت Expedia و Easy jet رزرو واز طریق شرکت تهران پرداخت ، پرداخت کردم..... بلیت برگشت از پاریس به  تهران را هم  از  آژانس شهرزاد و ایرلاین پگاسوس به قیمت مناسبی خریدم حتی ارزانتر از سایت رسمی پگاسوس ایرلان !  با این حساب دراصل بلیت برگشتم از کشور ( بوق !) که ویزام را صادر کرده بود سوخت شد ! ! ولی برای  جلوگیری از مشکلات مجبور بودم اول وارد کشور (بوق ! ) بشم .... جالبه مسئولین صدور بردینگ در فرودگاه ، مسئولین امنیتی فرودگاه و گیتهای بازرسی  ایران ببیشتر از پلیس مرزی اروپا برای ورود به کشوری به غیر از کشور صادر کننده ویزا سخت گیری میکنند ... با توجه به ساعات ورودم به برلین و پاریس در  شب ، هتلها را از ایران قطعی رزرو کردم .... واقعا چه کار عقلانی کردم که در ادامه توضیح خواهم داد .من معمولا هتل را اینجا مشخص میکردم و وقتی میرسیدم به شهر مورد نظر،  قطعی پرداخت میکردم اما این بار این کار را نکردم و منبعد نیز نخواهم کرد ! ! واقعا این بیت شعر که میگن بسیار سفر باید تا پخته شود خامی ....خیلی حکایتها پشتش هست وحکمتی داره ... خلاصه  از  بلیتها و هتلها هم خیالم راحت شد ظاهرا همه برنامه ها مرتب پیش میرفت . تا جاییکه میشد  جزیی ترین اطلاعاتی را هم که لازم داشتم تهیه کردم ..چند  نکته را به همه عزیزانیکه قصد سفر به خارج از کشور را دارند توصیه میکنم این توصیه ها واقعا تجارب ، مصائب ومشکلاتی بودند که در طی این سفر و سفرهای قبلی بدست آوردم و بعضی هاشون  بشدت منو آزار دادن وچه بسا نزدیک بوده به کنسلی سفر منجر بشه  ! !  پس قبل از سفرتون حتما بهشون توجه کنید .
 1) حتما مواظب به سلامتی خودتون باشید سرما نخورید مریض نشید خدای نکرده تصادف نکنید ....در رانندگی دقت کنید .
2) برای این سفر انحصارا کفش نو نخرید اگر خریدید یک هفته یا  ده روز قبل مداوم  بپوشید که اگر پاتونو میزنه ویا کف پاتون عادت نداره تو این مدت عادی بشه .
3) روز قبل از سفر ناخون هاتون نگیرید بخصوص پا چون ممکنه گوشت ناخن بگیرید و
موقع راه رفتن ویا استحمام عذابتون میده 
4)اصلاح موی سر را حتما 10 روز قبل از سفر انجام بدید که تا روز سفر کاملا جا افتاده باشه
5) شارژر موبایل ،تبلت ودوربین را حتما در کیفی که همیشه همراهتون هست قرار بدید
6) داروهاییکه مصرف میکنید ویا برای سر درد یا دل درد با خودتون میبرید حتما تو کیف دستی همراهتون باشه
7) به هیچ و جه پولها .مدارک سفر ( بلیتها ، پاسپورت ، بیمه سفر ، رزرو هتل ،دعوتنامه ) را داخل چمدان و یا ساک بار قرار ندهید به تمامی اینها در زمان ورود به منطقه شنگن و یا اولین کشور مقصد یا ترانزیت احتیاج خواهید داشت و پلیس مرزی از شما این موارد را خواهد خواست.
8) حتما حتما سکه های پول خرد برای تهیه بلیت مترو و یا قطار شهری در اختیار داشته باشید در بعضی از ایستگاهها و در  ساعات آخر وقت بوِیژه شبها اپراتوری در باجه فروش بلیت حضور ندارد و شما باید از دستگاه بلیت بخرید ودستگاهها معمولا سکه و یا کارت اعتباری قبول میکنن .
9)اگر از ایرلانهای ارزان قیمت ( Easyjet ,SAS .RYANAIR .PEGASUS ) بلیت تهیه میکنید حداقل دو سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید .بدلیل تراکم جمعیت وشلوغی ایرلانها ، زمان چک این( Check in) طولانی خواهد بود  و ممکنه به دلیل همین شلوغی وشلوغی گیت بازرسی از پرواز جا بمونید در اروپا شما اول بردینگ میگیرید بعد از گیت بازرسی رد میشید ولی در ایران اول بازرسی بعد صدور کارت پرواز .
10) حتما ادرس و تلفن  هتل و یا محل اقامتتون در کشور مقصد را دم دست داشته باشید .
11) از کلیه مدارکتون یک برگ کپی همراهتون باشه بویژه صفحه اول پاسپورت و بیمه سفر بعضی ایرلاینها مثل AZAL کپی صفحه اول پاسپورت را هنگام صدور کارت پرواز ( Boarding Pass ) از شما میگیرن و اینکه یک نسخه از مدارکی را که عرض کردم به اضافه برنامه سفرتون در اختیار خانواده که در ایران هستید قرار بدید که در صورت بروز خدایی نکرده اتفاق ، بتونن سریع پیگیری کنن.....
12)حتما عوارض خروج از کشور راچند روز قبل از سفر پرداخت کنید ...البته اگر بخواهید ارز مسافرتی بگیرید
باید حتما عوارض خروج پرداخت کرده باشید که به نظر من ارزشش را نداره براش وقت بزارید ،  این موارد را به خاطر داشته باشید تا بموقعش ! !  ...

  * * *

دوهفته به تاریخ سفرم مونده بود که سرماخوردگی تقریبا شدیدی گرفتم ..تابستون وسرماخوردگی ؟ طبق معمول باداروهای خانگی و مراقبتهای معمولی  اوضاع بهتر شد ولی همچنان احساس تب و لرز  کم وبیش در وجودم بود ... بعد از سه چهار روز شدت بیماری به حدی شد که با نسخه دکتر متخصص داخلی + کلی آنتی بیوتیک  و دو روز استعلاجی واقعی ! هم بهبود کامل حاصل نشد ...روزیکه میخواستم برم سفارت را هیچ وقت فراموش نمیکنم  توی شرکت بودم که تب و لرزم شروع شد و با خوردن قرص  ، کمی  بهتر شدم و میتونستم پشت فرمان بشینم.....به سمت سفارت حرکت کردم ....در میانه راه بودم که تب و لرز بقدری شدید شد که پاهام روی پدال ماشین و فرمان در دستم قابل کنترل نبود و مجبور شدم کنار خیابان پارک کنم ...همکارم که از این شرایط من با خبر بود اتفاقی بهم زنگ زد که حالمو بپرسه و بهش گفتم فقط اورژانس را خبر کن من فلان جا ایستادم ....طوریکه لرزش دهانم هم حرف زدن درست را دچار مشکل کرده بود ...متاسفانه و هزار بار متاسفانه علیرغم اینکه همکارانم  چندین بار با اورژانس تهران تماس گرفته بودند و  اورژانس نیز برای اطمینان  چندین بار با من تماس  گرفت  و از وخامت حالم با خبر شد ، حتی بعد از گذشت 1 ساعت  توقف در حاشیه بزرگراه  ...جاییکه به راحتی قابل دسترس و بدون ترافیک بود بر بالین من حضور نیافتند  .... تبم خیلی بالا رفته بود ، حالت تهو ع شدید هم داشتم ولی چیزی بر نمیگردوندم ( با عرض معذرت )  از ماشین پیاده شدم ودر کنار بزرگراه چند لحظه روی چمنهای حاشیه افتادم .....خداخواهی بود نمیدونم ولی آروم آروم لزرم قطع شد و فقط عرق میکردم ... دوباره سوار ماشین شدم ... باید ساعت 14:00 خودمو به سفارت میرسوندم...دیگه هیچ تماسی را جواب نمیدادم چون واقعا هوشیاریم کم شده بود و میترسیدم تصادف کنم ....به هر مصیبتی بود خودمو به سفارت رسوندم ولی عین مرده ....

                                                                            *   *    *
با چهره ای بی حال ومریض وارد سفارت شدم وبرگه تکمیل مدارکی که خو استه بودند را به مسئول باجه ( همون خانم خوش اخلاقه ) دادم ! آقا بداخلاقه هم اونطرف با حالتی متعجب منو نگاه میکرد ...از دور اشاره کرد بیا اینطرف ...سوال کرد مشکلی داری ؟ حالت خوب نیست ؟ گفتم نه فقط یکم تند اوم عرق کردم ظهره  گرمم هست بیشتر نشون میده ...با خودم گفتم اکر بفهمن مریضم شاید درد سر بشه ...به هرحال بعد از نیم ساعت خانومه گفت مدارکتون نیست ...مطمئنید شماره پرونده را درست دادید ؟ برقم پرید ...برگه اول را که شماره پروندم را با ماژیک قزمز نوشته بودن بهش نشون دادم ... دوباره نگاه کرد و وارد کامپیوترش کرد گفت منتظر باشید ....ساعت حدود 3:30 بود که پاسپورت ویزا خوده را تحویل گرفتم و سوار ماشین شدم ...حالم خیلی بهتر شده بود تا خونه بدون مشکل رسیدم ...صبح فردا(پنجشنبه )بود که با تب 39 درجه و لرز شدید بیدار شدم شدت تب به مرز 40 رسیده بود البته اینها را بعدا همسرم بهم گفت چون در اون لحظه واقعا هوشیار نبودم ...حتی نمیتونستم تشخیص بدم چه ساعتی از روزه ! ! طی تماسی که با اورژانس گرفته شده بود فکر میکنم در سریع ترین حالت ممکن رسیدن ( دم اورژانس کرج گرم )چیزیکه یادم میاد فقط بهیار اورژانس گفت تشنج کرده باید سریع ببریم بیمارستان ...دردسرتون ندم ...بعد از 2 روز بستری اوضاع  کمی بهبود پیدا کرد ...دقیقا 5 روز دیگه زمان سفر بود ...صدام بطور کامل در نمی اومد....  خیلی سخت وخس خسی ...به دکتر دیگری مراجعه کردم وشرح ماوقع را گفتم ...از همه مهمتر گفتم دکتر دستم به دامنت 4 روز دیگه مسافرم ...یه کاری بکن ....با نسخه این دکتر شرایط بسیار بهتر شد ولی بدلیل آنتی بیوتیکهای قوی ...خیلی  بی رمق بودم ....اما بهتر از نرفتن بود ! ! تا شب پرواز به هر روشی که میشد تقویت بشم  تقویت شدم ....اما صدام به سختی در میومد .... ای وای من میخوام تو کنسرت کلی شلوغ کنم ! ! ! ........................با این گلو ؟به هرترتیب شب پرواز  رسید .... برحسب تجربیات قبل  خیلی زودتر از زمان لازم راهی فرودگاه شدم ...پروازم ساعت 3:15 دقیقه بود ولی من 11:30 شب بسمت فرودگاه حرکت کردم وحدود ساعت  12:30 هم رسیدم فرودگاه ...صف بازرسی اولیه تقریبا شلوغ بود ...امان از این ایرانی بازیها ...یارو پشت سرمنه  ولی فکر میکنه  تو لاین سبقت اتوبانه ...یه جوری میخواد ساکشو جا کنه جلوی من ..... بعد از بازرسی اولیه بسمت باجه ایرفلوت رفتم تا کارت پرواز را بگیرم چند دقیقه ای هم اونجا معطل شدم تا گیشه باز بشه ...نفر چهارم صف بودم ...صف کناری ما مربوط به ایرلاین پگاسوس به مقصد استانبول بود و بشدت شلوغ . مردمی هم که تو صف بودن بسیار بی نظم و پر سر وصدا ...طوریکه نوارهای تشکیل صف را نادیده  گرفته بودن وهر کس سعی میکرد بیافته جلوی اون یکی .... واقعا جای تاسف داشت ...چه افتضاحی ......هنگام صدور کارت پرواز مسئول صدور همش سوال پیج میکرد ...سوالاتی که هیچ ربطی به ایشون نداشت وجوابهای من هم هیچ تاثیری در صدور و یا عدم صدور بردینگ ....مودبانه پرسیدم این سوالات ارتباطی با مسئولیت شما داره ؟ فکر نمیکنم لازم باشه  به شما جواب بدم ...اینا رو باید پلیس مرزی  شنگن بپرسه نه شما ....لطفا پاسپورت منو ورق بزنید ؟  بار اولم نیست میرم ....و و و ...خلاصه طرف دید زیاده روی کرده ..دیگه ساکت شد وسریعا بردینگهارا صادر کرد ....کارت پرواز تهران به مسکوکارت پرواز مسکو  تا بوق !

از گیت کنترل پاسپورت هم رد شدم ومستقیم رفتم سراغ تابلو اعلام پرواز ....پرواز به مسکو با سه ساعت ونیم  تاخیر  ! ! ! فکر کردم اشتباه میبینم یا شاید اصلا معنیش این نیست ولی درست بود سه ساعت ونیم تاخیر ....... این دیگه واقعا مسخره بود .....یعنی پرواز بعدی به کشور ( بوق ) هم با تاخیر ،  چون مربوط به همین ایرلاین بود ولی پرواز به برلین احتمالا بدلیل این تاخیر چند ساعته وتاخیر بعدی  کنسل ! ! !

تابلو اعلام پروازها

اعلام تاخیر سه ساعتههمان ولی فارسی !
ادامه دارد


تاریخ : سه شنبه 5 آبان 1394 | 10:03 قبل از ظهر | نویسنده : شهرام | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.